14 marca w Zespole Szkół w Tyczynie odbyły się uroczystości upamiętniające 655 rocznicę lokacji Tyczyna oraz 160 rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego.
Organizatorami uroczystości byli: Starosta Rzeszowski Józef Jodłowski, Burmistrz Tyczyna Janusz Skotnicki, Zespół Szkół w Tyczynie, Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury im. Katarzyny Sobczyk oraz Towarzystwo Miłośników Ziemi Tyczyńskiej.
Patronat honorowy nad uroczystością objęli Komendant Wojewódzki Policji w Rzeszowie nadinsp. Dariusz Matusiak oraz Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Rzeszowie płk Krzysztof Kulczycki.
Podczas wystąpień okolicznościowych mogliśmy przypomnieć sobie jak bogata jest historia naszego miasta. Połączenie obydwu rocznic z miejscem w którym odbyły się obchody nie było przypadkowe. Łącznikiem jest osoba Ludwika Wodzickiego, który w XIX w. był właścicielem Tyczyna i budowniczym Pałacu Wodzickich. Był żarliwym patriotą - gdy tylko dowiedział się o wybuchu Powstania Styczniowego - ruszył do walki.
Na tyczyńskim cmentarzu znajduje się piękna, wybudowana również za życia Ludwika Wodzickiego Kaplica Wodzickich. W związku z tym idealnie wpisała się promocja albumu "Nekropolia Tyczyńska" autorstwa Zofia Katarzyna Domino, która także miała miejsce podczas tego wydarzenia.

Galeria 1 foto M.Korcz
 
Galeria 2