399621239 775451407927122 4233747825146150696 n

W Zespole Szkół w Tyczynie dniu 24.10.2023 po raz kolejny gościliśmy przedstawicieli Wojewódzkiego Urzędu Pracy, którzy udostępnili młodzieży efekty projektu realizowanego przez WUP w Rzeszowie pt. „Widzę siebie w tym zawodzie. Nowoczesne technologie w poradnictwie zawodowym” finansowanego z Rezerwy Funduszu Pracy i wybranego przez Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej w ramach naboru pod nazwą Nowe spojrzenie - nowe możliwości. Celem unowocześnienia i uatrakcyjnienia wsparcia z zakresu doradztwa zawodowego, na zaproszenie pedagoga, 4 osoby z WUP przyjechały do Zespołu Szkół w Tyczynie i przeprowadziły czterogodzinne zajęcia z młodzieżą z zastosowaniem wirtualnej rzeczywistości. Virtual Reality (VR) pozwoliło „zanurzyć” ucznia w wirtualnym świecie danego zawodu oraz zasymulować prawdziwe czynności i sytuacje w nim występujące. Otworzyło to możliwość zdobycia ważnej dla nich wiedzy i skonfrontowało oczekiwania ze stanem rzeczywistym. Młodzież miała możliwość poznania specyfiki kilkudziesięciu zawodów za pomocą specjalnie przygotowanego oprogramowania, profesjonalnych gogli VR i wykonania skomplikowanych zadań w bezpiecznych, kontrolowanych warunkach. Dużą atrakcję stanowiły filmy w technologii 360 stopni.